Yeni bir sayfa – Guy Carpenter

Kasım 2013, yaşam hikayemde yeni bir sayfanın başlangıcına ilişkin paylaşımlarda bulunduğum önemli bir dönemdi.

Gayet şeffaf ve açık bir yaklaşımla, şirket yönetimiyle birlikte 6 ay öncesinden Genel Müdürlük görevimden ayrılacağımı duyurmamız, sektör genelinde örneği az görülür bir süreç oldu.

Bu zaman zarfında, ben kendi adıma kariyerimdeki bir sonraki aşamaya ilişkin hazırlıkları yaparken, şirketim de benim yerime göreve atayacağı yöneticiyi belirlemek üzere çalışmaları yürüttü.

Karşılıklı uyum ve işbirliği içerisinde bu kritik değişim sürecini başarıyla tamamladık.

Eureko Sigorta Genel Müdürlüğü görevini bırakma kararı aldığımı açıkladığımda ve daha sonra da bu bloğu açtığımda, artık aktif çalışma hayatının içinde olmayacağım yönünde bir genel algı oluşmuştu. Bu yönde sözlü ve yazılı çok mesaj aldım.

Her fırsatta ifade ettiğim gibi, her iki kararı da alırken amacım, çalışma hayatından tamamen uzaklaşmak değildi. Tam tersine, keyifli, mutlu, enerjik bir yapıda, arzu ettiğim iklim içerisinde, yeni hedeflerin peşinden koşabileceğim, sahip olduğum deneyim, bilgi ve kazanımların ışığında değer yaratabileceğim, yeni bir arayış içerisinde olduğumu ifade ettim.

Aynı zamanda, kendime daha fazla zaman ayırıp, özellikle koçluk ve mentorluk alanındaki çalışmalarıma daha fazla eğilme arzusundaydım.

Bu süreçte, gelen teklif ve projeler arasından bana göre en doğru olanını seçerek, yeni görevime ilişkin kararı verdim.

Eureko Sigorta’daki geçiş sürecini sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayarak, 1 Mayıs 2014 itibariyle profesyonel iş yaşamındaki kariyerim için yeni bir sayfa açtım.

Yeni şirketim Guy Carpenter, reasürans brokerliği alanında hizmet veren, danışmanlık ve çözümler üreten global bir kurum. Dünyanın en büyük brokerlik firması Marsh&McLennan grubunun bir üyesi. Londra ofisi üzerinden yürüttüğü Türkiye’deki faaliyetlerine farklı bir ivme kazandırma arzusu içerisinde yatırımlar yapma isteğinde.

Tanıdığım, bildiğim alan olan sigorta sektöründe, yeni bir pencereden hizmet vermeye devam ediyorum. Kendi adıma, yeni öğrenimlerin, deneyimlerin, başarıların peşinden koştuğum ve bunun heyecanı, enerjisi içerisinde olduğum bir görev.

Aynı zamanda, koçluk ve mentorluk alanında çıktığım yolculuğa da devam ediyorum.

 


Çocukluk ve Eğitim Yaşamı

Çalışma Hayatına Merhaba

Eureko Sigorta Dönemi

Koç Olma Yolculuğu